0
0

مطالعه در اردیبهشت برای کنکور قسمت سوم

959 بازدید

دروس عمومی، پله های ترقی

در ادامه مطلب برنامه ریزی مطالعاتی کنکور در اردیبهشت ماه به بررسی استراتژی « آزمونهای دو روز یکبار عمومی» خواهیم پرداخت و تاثیر آن را در افزایش تراز و بهبود رتبه کنکور بررسی خواهیم کرد.

در شکل زیر کارنامه کنکور دو داوطلب با درصدهای تخصصی یکسان ولی با درصدهای عمومی متفاوت را می‌بینیم. مشاهده کنید که تسلط بالا در دروس عمومی چگونه می‌تواند پیشرفتی معنادار و قابل ملاحظه در رتبه و تراز شما ایجاد کند و سرنوشتتان را تغییر دهد.

 

برای رسیدن به تسلط بالا در دروس عمومی نیاز است تا در 40 الی 50 روز باقی مانده تا کنکور زمان بیشتری را در برنامه مطالعاتی خود به دروس عمومی اختصاص دهید که این کار به دلیل ماهیت حفظی و فرّار این مطالب می‌تواند بسیار مفید واقع شود. در کنار این ما به شما یک راهکار به نام « آزمونهای دو روز یکبار عمومی» پیشنهاد می‌دهیم تا در کنار تسلط علمی، سرعت عمل و مهارتهای آزمونی خود را نیز به شکلی مطلوب بهبود بخشید.

منابع قابل استفاده برای آزمونهای دو روز یکبار، دفترچه پرسشهای عمومی کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور رشته هایی غیر از رشته تحصیلی خودتان می‌باشد؛ به عنوان مثال اگر داوطلب کنکور تجربی هستید، از دفترچه های عمومی کنکورهای ریاضی، هنر و زبان استفاده کنید و دفترچه های عمومی کنکورهای تجربی را کنار بگذارید، زیرا آنها را برای جمع بندی نهایی خرداد در نظر گرفته‌ایم.

برای انجام این روش به انتخاب خود در روزهای زوج یا روزهای فرد هفته، 2 ساعت را در برنامه مطالعاتی اختصاص دهید. از این دو ساعت، 75 دقیقه صرف آزمون دادن و 45 دقیقه صرف بررسی و تحلیل آزمون خواهد شد.

در ابتدای شروع هر تایم یک دفترچه عمومی را جلوی خود بگذارید و همانند کنکور در 75 دقیقه به آن پاسخ دهید. پیشنهاد ما به شما این است که 15 دقیقه به پاسخگویی سوالات هر درس اختصاص دهید و نهایتاً در 15 دقیقه باقی مانده به بررسی سوالات نزده و شک‌دار بپردازید. این کار به شما کمک خواهد کرد که مجبور به تمرین تکنیکهای مدیریت زمان شوید و هدفمندتر آزمون دهید. سپس به تحلیل آزمون و سوالات غلط و نزده خود بپردازید تا از نقاط ضعف خود در یادگیری مطالب یا نحوه آزمون دادن مطلع شوید و بتوانید با برنامه ریزی مناسب در روزهای باقی مانده تا کنکور آنها را رفع کنید.

اگر از الان تا کنکور این روش را اجرا کنید، می‌توانید 15 الی 20 آزمون عمومی را به خوبی تحلیل و بررسی نمایید. تحلیل این تعداد آزمون باعث تسلط گسترده شما بر انواع مختلف تیپهای سوالات آزمون سراسری خواهد شد و موردی را باقی نخواهد گذاشت که بتواند سبب غافلگیری شما شود. ضمن آن که این آزمونها سبب تمرین مداوم تکنیکهای مدیریت زمان توسط شما می‌گردد و سرعت عمل و توانایی اداره آزمون را در شما به طرز قابل توجهی پیشرفت خواهد داد و همچنین دانسته هایتان را به طور مداوم به شما یادآوری می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و نکات مهم مطالعاتی در کنکور با تیم مشاوره کنکور کیوزیست و مقالات آینده ما همراه باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://qzist.ir/?p=2316
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
کیوزیست
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مطالعه در اردیبهشت برای کنکور قسمت سوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.